ZTE’den Katlanabilir Çift Ekranlı Telefon

ZTE, Android Authority’e göre, çift ekranlı eşsiz özelliği ile açıldığında 6.8 inçlik bir ekrana dönüşebilen “Axon M” adı verilen yeni amiral gemisi akıllı telefonu üzerinde çalışıyor.

Yeni telefonun Eylül ayında Evan Blass tarafından VentureBeat’de dedikoduları ortaya çıkmıştı. VentureBeat, yeni cihazın Snapdragon 820 işlemciye, 4GB RAM, 32GB depolama alanına, 3,120mAh pile ve bir adet 20 megapiksel çözünürlüğe sahip kameraya sahip olacağı konusunda ek ayrıntılar verdi.

Ancak en büyük özelliği: Cihazın ön ve arka tarafını oluşturan ve iki kat daha geniş bir ekran dönüşen merkezi bir menteşe ile açılabilen iki adet 1080p çözünürlüklü ekranları. Android Authority göre, iki ekran Android Oreo‘nın dahi kapasitesinin üzerinde genişletilmiş çoklu görev için aynı anda iki farklı uygulamayı çalıştırabilecek.

Axon M‘nin çift ekranlı konsepti bu formda çalışan ilk Android akıllı telefonu değil. İlk bu konsepti deneyen firma talihsiz Kyocera. Sprint için özel tasarlanan Kyocera Echo adlı akıllı telefon bu konsep üzerine kurulmuş fakat yaşanan bir dizi teknik sorundan dolayı projeyi terk etmek zorunda kalmışlardı. Ama geçen zamanın ve daha güçlü donanımın yardımıyla ZTE bunu başarabilir. Ve en azından, kesinlikle bu yıl gördüğümüz benzer görünümlü amiral gemisi telefonlardan daha farklı bir şey görebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir