Yeni Trend Bluetooth’lu Stres Çarkı!

Fidgetly adındaki şirket kendini “Stres Çarkının Mucidi” olarak görüyor ve son ürünleri bluetooth’lu bir stres çarkı. Bluetooth özelliği sayesinde firmaya ait mobil oyunu içerisinde bazı özel yeteneklere sahip olunuyor. İsmi “FidgetlyCTRL” ve firmaya göre “oyun stres çarkı” özelliği taşıyan ilk ürün. FidgetlyCTRL oyuncağının arkasındaki fikir ; stres çarkının telefona bağlanması ve mobil oyunun stres çarkının hareketini anlık olarak takip etmesine dayanıyor. Şirket, 360 derece hareket kontrollü stres çarklarıyla, kullanıcıların oyun içerisinde birbirleriyle rekabet etmesini, oyun oynamasını ve yeni numaralar öğrenmesini istiyor.

Fidgetly, tüm bu kontrol takibinin ürün içerisinde bulunan gyroscope ve ivme ölçerle yapıldığını belirtiyor. Oyun içerisinde bu kontrol sistemiyle değişik hamleler yapmak mümkün; telefon ekranına dokunularak yapılacak bir saldırı, stres çarkını her iki yönde döndürerek yapılabilmekte yada daha komplike bir saldırı için stres çarkı belli bir açıda eğik tutularak da farklı bir saldırı hamlesi yapılabilmekte. FidgetlyCTRL isimli bu yeni oyuncak yetenekleriyle gerçekten çok ilgi çekeceği kesin. Cihaz, bu sonbaharda şirketin web sitesinde ve Best Buy, Target ve Brookstone gibi çeşitli satış mağazalarında 39.99 $’lık bir fiyat etiketiyle satışa çıkması planlanıyor. Şu an için Türkiye’de satılacağına dair bir bilgi yok.

Şirket ürünlerini türünün ilk örneği olarak piyasaya sürmekle beraber, mevcut iki fikri bir araya getirdiklerini belirtiyorlar; sanal stres çarkı oyunları ve Bluetooth’lu stres çarkı. Yakın zamanda bataryalı stres çarkları patlamış ve Amerika’da bu konuyla ilk yasal düzenleme gelmişti. Şirket bu konuda kendini garantiye almak için ürünlerinde mevcut bataryalı saatlerdeki bataryaları kullandıklarını, FCC ve gerekli oyuncak sertifikasını aldıklarını belirtiyor.

Şirketlerin bu tür yenilikleriyle stres çarkı modasının daha uzun zaman süre devam edeceği kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir