Yeni Apple Watch’un LTE Bağlantısı Olacağı Bildirildi

Bloomberg‘te çıkan habere göre, Apple gelecek nesil Apple Watch‘u dahili bir LTE ile piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu entegrasyon, Apple Watch  sahiplerinin Iphone’larını yanlarına almasalar bile, Apple Watch’un tüm özelliklerini kullanmasını sağlayacak. Şimdiye kadar, saatte bulunan bir çok işlevin gerçekleşmesi için saatin Iphone un yakınında bulunması gerekiyordu, örneğin bildirim alma veya arama yapma gibi.

Konu hakkında halen kesin bir bilgi yok. Apple Ipad’lerde uyguladığı strateji gibi Apple Watch’u da iki farklı model olarak piyasaya çıkarabilir, LTE bağlantılı ve bağlantısız olarak. Ayrıca LTE bağlantılı saat için ekstra bir veri planı istenebilir. Ve saat bir Iphone’un yakınında bulunması gerekmese bile yinede belli seviyelerde bir Iphone ile eşleştirilmesi gerekecektir, buda sadece saati almak isteyen müşterileri zor durumda bırakacak. Pil konusu da halen çözülmesi gereken ayrı bir konu.

3. Nesil Apple Watch un görünümünün korunup korunmayacağı ile ilgili bir bilgi Bloomberg de bahsedilmiyor. Raporda yorum yapan John Gruber, Daring Fireball’da bu yıl “çok yeni bir form faktörü” olacağını duyduğunu belirtiyor. Gruber’in duyumunun ne kadar büyük bir değişim içereceği bilinmese de, daha ince bir saat üzerinde çalışılması bile büyük bir etki yaratacaktır.

Güncellenmiş saat, muhtemelen Eylül ayında yeni iPhone’larla birlikte duyurulabilir.

Bloomberg’e göre saatin LTE modemini Intel yapacak. Müşteriler açısından üretici markanın önemi olmasa da, Qualcomm ve Intel arasındaki büyük mücadelede Intel’e avantaj sağlayacağı kesin. Ayrıca hali hazırda Apple ve Qualcomm arasında patent davaları sürerken Apple’ın bu hamlesi rakibinin elini zayıflatmış olacak.

Şuan piyasada bulunan Apple’ın 2. Nesil Apple Watch GPS ve su geçirmezlik özellikleriyle Eylül 2016 da tanıtılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir