Yakında Blade Runner Dünyasından Bir Film Daha Vizyonda

Blade Runner 2049, Ekim’de vizyona girecek fakat bu ütopik karanlık bilimkurgu dünyasına ilgi duyanlar için, Blade Runner evreninden başka bir film daha vizyona girmeyi bekliyor: Slice of Life

Geçtiğimiz Ocak ayında, bir grup Hırvat film-yapımcısı, Ridley Scott’ın başyapıtından esinlenerek bir fragman hazırladılar. Fragmanın ardından projeye destek amaçlı Kickstarter’da bir kampanya başlatıldı. Kickstarter bir çok projeye herkesimden insanın ufak veya büyük maddi destek sağladığı bir oluşum. Yönetmen Luka Hrgović, The Verge’ye verdiği röportajda,  filmin Blade Runner’la aynı evrende olduğunu ve “Fütüristik Los Angeles’ın tehlikeli sokaklarında yaşam mücadelesi veren diğer karakterlerin hayatlarını” beyaz-perdeye taşımak istediğini söyledi.

Luka Hrgović’a göre bu film sadece BladeRunner’dan etkilenen fan yapımı bir film değil aynı zamanda 80’lerin (Yaratık ve Terminatör gibi ) bilim-kurgu filmlerine de bir saygı duruşu niteliğinde.

Film, teknolojik efektler yerine tamamen eski tarz minyatürler ve görsel efektlerle çekilecek. Film-yapımcıları proje üzerinde 3 yıldır çalıştıklarını ve projenin tamamlanması için 25.000$’a ihtiyaçları olduğunu belirtiyorlar. Bu para, ek minyatürler, profesyonel bir hareket kontrol sistemi ve bir Soundtrack oluşturmak için harcanacak. Kickstarter’da proje için toplanan her 10$ için her katılımcı filmin dijital kopyasına sahip olacak ve ilerleyen zamanda filmin kitabının çıkartılması ve Soundtrack’in bir taş-plağa basılması planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir