Xbox One X Geliyor !!!

Microsoft, uzun zamandır beklenen en yeni ve en hızlı oyun konsolu Xbox One X’i ön siparişe açtı.

Microsoft, Sony ile olan konsol savaşlarında PS4 Pro ya karşılık en hızlı Xbox One X’i çıkartarak bir adım öne geçmek istiyor. PS4 den sonra PS4 Pro’yu çıkartan Sony uzun süre performans konusunda Xbox One’nın önünde yer almayı başardı. Microsoft bu atağa karşı uzun süre sessiz kaldıktan sonra daha güçlü bir donanımla oyuncuların kalbini çalmaya çalışacak.

Resmi açıklama 14 Ağustos’da yapılan Xbox One X, dünyanın en güçlü oyun konsolu” sloganıyla duyurusuyla yapılmıştı. Böyle bir duyuru oyuncular da büyük bir etki yaratmış olacak ki 20 Ağustos’da ön siparişe açıldıktan sonra Microsoft’tan memnuniyet dolu açıklama yapıldı; “bunun şimdiye kadar ki en hızlı satan Xbox ön siparişi”. Microsoft, “satış kayıt rakamlarını” sağlamadığından bunun ne anlama geldiğini tam olarak hesaplamak zor. Bununla birlikte Microsoft, Amazon’da Xbox One X’in tamamının 25 dakika içinde satıldığını ve Xbox fanlarına, “ilk beş günde tüm Xbox’lardan daha fazla Xbox One X Project Akrep Edition konsolunun ön siparişinin verildiğini” söyledi. Microsoft, gelecek ay Xbox One X standart editon için de ön siparişe açacak.

Şirket, Xbox One X Project Scorpio Edition modelini Türkiye’de 2 bin 899 TL‘lik fiyat etiketi ile firmanın kendi internet mağazası üzerinden ön siparişe açtı. Cihaz’ın 7 Kasım’da tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de satışa sunulacağı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir