Son Sızıntı Tüm Ön Yüzü Kaplayan iPhone 8 Ekranını Doğruluyor

Photo: @evleaks

Bu yıl teknoloji dünyasında en çok konuşulan konu gelecek nesil iPhone 8 ekranının nasıl olacağıydı. Ancak en son ortaya çıkan sızıntılarla beraber ekranın şekli netleşiyor.

Evan Blas tarafından twitter hesabı üzerinden yayınladığı fotoğrafta, iPhone 8’de ekranın neredeyse tüm ön yüzeyi kapladığı görülüyor. Hoparlör, ön kamera ve sensörlerin bulunduğu yer geniş bir V şeklinde üst tarafta yer alırken, ön yüzün geri kalan kısmı daha önceki sızıntılarda da karşımıza çıkan devasa bir ekran.

Cihaz, Urban Armor Gear tarafından üretilen ince ama sağlam bir kılıf içerisinde görülüyor, daha öncede aynı firma iPhone 7 için benzer bir kılıf  üretmişti. Resimde görülen Mart ayı ibaresi ise bu görselin aslıdan eski bir çalışma olduğunu ve iPhone 8’in son görüntüsünü yansıtmadığını düşündürtse bile Bloomberg’in yazarlarından Mark Gurman’a göre (ki Apple içinde güvenilir kaynakları olduğu biliniyor) bu resim  “ince detayları” gösterdiği için gerçeğe en yakın olanı.

iPhone söylentileri, LG G6 ve Samsung Galaxy S8’i anımsatan ince bir çerçeveyi ve ön yüzü tamamen kaplayan bir ekrana işaret ederken, Google Pixel söylentileri ise ekranın altında ve üstünde konumlanan geniş boşlukları bulunduran eski tip ekranı gösteriyor. Önümüzdeki sonbaharda Apple ile Google arasında ekran tasarımları konusunda sıkı bir çekişme olacak gibi. Çok yakında bu rekabeti tam ekran akıllı telefon mu yoksa geleneksel bir telefon mu kazanacak göreceğiz Tabi ki son söz yine müşterilerin olacak 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir