Skype, PayPal ile Para Transferini Destekleyecek

Kolay ve hızlı para göndermenin yöntemlerine bir tane daha ekleniyor.

Microsoft ve PayPal, iPhone ve iPad kullanıcılarının Skype uygulamasıyla doğrudan para göndermesini sağlayacak bir ilişki kurdu. Microsoft, dünyadaki 22 farklı ülkedeki iOS veya Android kullanıcılarının bir PayPal hesabı olduğu sürece bu özelliği kullanabileceklerini bugün duyurdu.

Şimdilik bu özelliği kullanmak için şu ülkelerden birinde olmanız gerekiyor: Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, Avusturya, Belçika, Kıbrıs, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İrlanda, İtalya, Letonya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Portekiz, San Marino, Slovakya, Slovenya ve İspanya.

Bu özelliği ilk kez kullandığınızda, uygulamanızdaki konumunuzu onaylamanız isteniyor. Bu onaydan sonra, PayPal hesabınızı Skype hesabınıza bağlamanız ve sözleşmeyi kabul etmeniz gerekiyor. Para gönderen kişi ayrıca Skype uygulamasının en güncel sürümünü kullandıklarından emin olmalı, ancak parayı alan kişi uygulamanın herhangi bir sürümünü kullanıyor olabilir.

Skype-PayPal-para-transfer

Ayrıca uygulama farklı para birimi transferini destekliyor, örneğin Avrupa’ya ABD’den para gönderirken ABD dolarının yerine Euro gönderme seçeneğiniz var.

Ülkemizde kullanamasakda yukarıdaki 22 ülkeden birinde iOS ve Android kullanıcısı iseniz bu yeni özellik ile hemen Skype üzerinden para göndermeye başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir