Samsung Ekran İçi Parmak İzi Okuma İçin Daha Bekleyeceğimizi Söylüyor

Samsung yılın başlarında duyurduğu Galaxy S8 ile kötü bir dizayn seçimi yaparak parmak izi okuyucuyu telefonun arkasına koymuştu. KGI Güvenlik raporlarında belirtilenlere göre bu dizayn sorunu bir müddet daha devam edecek.

9to5Google , KGI’ın yayınladığı rapordaki iddialara göre Samsung’un şimdilik parmak izi okuyucusunu telefonun arkasında tutmaya devam edeceğini yazdı. Samsung görünüşe göre gelecek yıl tanıtacağı Galaxy S9 da parmak izi okuyucuyu telefonun arkasında tutmaya devam edecek ve ekran içi parmak izi okuyucuyu Galaxy Note 9 ile müşterilerle buluşturmayı planlıyor.

Aslında kullanıcıları rahatsız eden bu durum geliştirilen yeni teknolojinin zorluklarından dolayı son anda verilmiş bir karar.

Samsung bu yeni teknoloji konusunda sorunlar yaşayan tek firma da değil. Akıllı telefon üreticileri şimdilik ön yüzeyin tamamını ekran olarak kullanmaya uğraşıyorlar ve mevcut ekran tuşlarını ya telefonun yan tarafına yada fonksiyonlarına göre ekran üzerinde sanal tuşlar olarak yerleştirmeyi tercih ediyorlar. Apple da tanıtılması beklenen iPhone 8’de  parmak izi okuyucuyu ekran içine yerleştireceği yönünde dedikodular yapılsa da KGI analisti Ming-Chi Kuo’a göre Apple şimdilik bunun yerine sanal bir ana ekran tuşu koymakla yetineceğini belirtiyor.

Yeni teknolojinin zorluklarından dolayı KGI şimdilik Samsung’un aceleyle ekran içi parmak izi okuyucuyla riske girmeyeceğini, bunun yerine yeni tanıtılacak Galaxy S9’u geliştirilmiş göz tarama ve çift arka kamera gibi özelliklerini ön planda tutarak satış stratejisini belirleyeceğini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir