Robot, Futbol Koçundan İntikam Aldı!

Amerika Texas’daki Baylor Üniversitesi’nde antrenman için kullanılan robot, koçla beraber giriştikleri yarışta kaybetti ancak son gülen o oldu.

Baylor Üniversitesi futbol takımı için antrenmanlarda robotların da bulunması garip bir şey değil. Oyuncuların eğitimine yardımcı olması için kullanılan robotlar, birçok üniversite ve profesyonel futbol takımları için standart hale gelmiş durumda.

Ancak bu robotlar her zaman insanlar kadar hızlı olamıyor, üniversitenin futbol atletik direktörü Sean Padden gibi. Sean Padden, sahada robotun yenilebileceğini gösterdi.
Ancak Padden yarışı kazandığında, robot beklenmeyen bir manevrayla Padden’e yönelerek ayağına çarpıp yere düşürdü!

Bu çok nadir olarak görülen bir olay gibi addedilebilir, ancak Padden yarıştan sonra yapılan röportajda tersini söylüyor. “Bunu insanlık için yaptım” diyen Padden, “ Bu bizler için bir uyarı olabilir. Makinelerin adil savaşmayacağı ortada, bu yüzden hazırlıklı olsak iyi olur!” diye ekledi.

Bu olayın, gelecekte yapay zeka ve robotların gelebileceği seviyenin insanların güvenliğini tehdit edip etmeyeceğinin tartışıldığı şu günlerde yaşanması ise oldukça dikkat çekici.

Kaynak: cnet.com/news/robot-exacts-revenge-baylor-football-coach/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir