Netflix Orijinal İçerik İçin Milyon $’lık Yatırım Yapıyor

Ünlü televizyon yazarı ve yapımcısı Shonda Rhimes, Netflix ile yeni diziler ve değişik projelerde yer almak için bir milyon $’lık anlaşma imzaladı. Bu antlaşmayla beraber Rhimes,  Grey’s Anatomy ve Scandal’ın yazarı ve yapım sorumlusu olarak bulunduğu ABC’den ayrılmış oldu. Söylentilere göre Rhimes, Netflix’den yıllık 10 milyon $ alacak ve birlikte çalıştığı Betsy Beers yapım firması da Netflix’e gelecek.

Netflix, Disney ile olan anlaşmazlığını gidermek için uğraşırken bir yandan da yeni özgün içerik arayışına devam ediyor.

Ted Sarandos (Netflix’in içerik sorumlusu) yaptığı bir basın açıklamasında; “Shonda Rhimes, televizyon tarihinin en büyük öykü yazarlarından biri” olduğunu belirtti. ” Onun Çalışmaları, ilginç, özgün, kalbe hitap eden ve tabuları yıkan olmasıyla televizyonun en iyisi.” ShondaLand’in dizileri ( Rhimes’in yapım şirketi) , Grey’s Anatomy, Scandal ve How to Get Away with Murder da dahil olmak üzere , ABC’de yayınları devam edecek. Bu yapımlar aynı zamanda Netflix’in de yayın akışında bulunuyorlar.

Shonda Rhimes’in, Netflix’de daha fazla formatla yaş aralığını daha geniş ve büyük kitleleri yakalayacağı kesin. Rhimes’a göre ” yapım şirketi olan ShondaLand’ın Netflix’e geçişi, Ted Sarandos’la yapılan bir planın sonucu ve hem hikaye anlatıcısı olarak kendisinin hem de şirketinin gelişimi için doğru adım ” . Ayrıca  Rhimes, Ted, yapımcılar için açık ve korkusuz bir yer sağlıyor. Ne istediğimi biliyor – yazarlar için eşsiz yaratıcı özgürlüğe ve anında global erişime sahip heyecanlı yeni bir hikaye-anlatım evi “ diyor.

Bu anlaşma ile, Netflix ve Amazon gibi şirketler genellikle sadece TV’lerde yayınlanan özel yapımları- en azından günümüze kadar öyleydi – ellerinden alarak içerik yarışında bir adım daha atılmış oldu. Geçtiğimiz haftada Amazon, The Walking Dead’in yaratıcısı Robert Kirkman’ı AMC’nin elinden almıştı. Tek bir yapım her ne kadar değerli olsa da,  bir yazara sahip olmak  ve tüm yeni yapımlarını sadece kendi platformunda yayınlamak çok daha karlı olacağı kesin. Netflix şu anda 190’ın üzerinde ülkede 104 milyon aboneye sahip. Dolayısıyla, yüksek kaliteli orijinal içeriğe çok ihtiyacı var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir