Minecraft’a Özel Xbox One S

Microsoft Köln’deki Gamescom basın toplantısında Xbox One S konsolunun yeni bir Minecraft temalı özel baskılı versiyonunu gözler önüne çıkardı. Konsolun ilk işaretleri daha önce Facebook’da yayınlanan bir video ile verilmişti; video da piksel boya (kare formunda boyama) sanatının güzel bir örneği görülüyor.

 

Minecraft Temalı konsolMinecraft dünyasından fırlamış bir etkiye sahip; siyah ve yeşilin kare formunda (pixel) boyanmasıyla oluşturulan ön yüz, beyaz ve kırmızı pixel boyalı arka yüz, aynı zamanda bu boyama şekli oyuncu kumandasında da devam ediyor.Tüm bu renkler Minecraft dünyasının en temel renkleri; toprak, çimen ve kırmızı kaya.

Microsoft, Minecraft temalı cihazın sınırlı sayıda ve 1 TB depolama kapasitesi ile piyasaya çıkacağını belirtti. Ürünün satış fiyatı henüz belli değil, fakat Minecraft özel versiyonuna sahip olmak isteyenler bugünden itibaren ön sipariş verebilirler. Microsoft, ürünün çıkış tarihini 3 Ekim olarak açıkladı. Ürünün, Türkiye’de ne zaman satılacağı ise belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir