Microsoft Orijinal Xbox One Satışını Durdurdu

Microsoft artık orijinal Xbox One oyun konsolunu ABD’de satmıyor. Yazılım devi, Xbox One S ve Xbox One X’i online mağazasında satışına devam ederken orijinal Xbox One’ı da sadece (refurbished ) yenilenmiş modellerini 199 $ fiyat etiketiyle satıyor . Kotaku UK, orijinal Xbox One ABD mağazasından silinirken, Microsoft’un İngiltere mağazasında eski konsolun yalnızca “tükendi” olarak listelendiği belirtiyor.

Bir VCR ünitesine benzeyen orijinal Xbox One, yaklaşık dört yıl önce piyasaya çıkmış ve fiyatı Sony’nin PlayStation 4′ünden 100 $ daha pahalıydı. Microsoft’un Xbox One ile ilgili ileriye dönük kafa karışıklığından dolayı oluşan boşluk, Sony’nin konsol savaşlarında erken gelen zaferiyle sonuçlanmıştı. Microsoft, fiyat farkını Kinect sensörünü, konsolun çıkışından altı ay sonra, piyasaya sürerek kapamayı başarmıştı. Xbox One, PS4‘ün satışına yetişmeye çalışırken, Microsoft o zamanlar tüm çabasını oyunlara ve daha iyi donanıma odaklamıştı.

Microsoft, geçen sene robot beyazı stilinde ince bir Xbox One S piyasaya sürdü ve ayrıca Xbox 360’nın da üretimini durdurdu. İncelen konsol, oyuncular tarafından çok beğenilmiş ve aynı zamanda Blu-ray filmler, Netflix ve Amazon Video gibi uygulamalar içinde 4K desteği mevcuttu. Microsoft şimdi giriş seviyesi oyun konsolu olarak Xbox One S üzerinde yoğunlaşırken, daha yüksek grafik isteyen Xbox fanları için de yakında Xbox One X ‘i çıkartıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir