Karate Kid Youtube Red de Devam Edecek!

The Hollywood Reporter’a göre; Youtube Red, Netflix, Amazon, Hulu, ve AMC ile sıkı bir çekişme sonucunda 80 li yılların kült filmi Karate Kid serüveninin devamı niteliğindeki 10 bölümlük Cobra Kai adlı dizinin telif haklarını almayı başardı. Cobra Kai orijinal hikayeden 30 yıl sonrasına odaklanacak.

Yarım saatlik bölümler halinde komedi aksiyon türünde yayınlanması planlanan dizide, Karate Kid filminin çocuk yıldızları, Danny LaRusso (Ralph Macchio) ve Johnny Lawrence (William Zabka) , rakip iki karate okulunun sahipleri olarak rol alacaklar. Senaristliğini Hot Tub Machine‘in senaristlerinden Josh Heald ve Harold ile Kumar’ın senaristlerinden Jon Hurwitz ve Hayden Schlossberg üstlenecekler. Ayrıca Hurwitz ve Schlossberg dizinin bir kaç bölümünü yönetmek için de antlaşma imzaladılar.

Senarist ekibinin yaptığı basın açıklamasında, komedi ile harmanlanmış nefes kesici dövüş sahneleriyle, dizinin kesin anlamda bir devam niteliğinde olduğunu belirtiler. Youtube Red in orijinal yayın sorumlusu Susanne Daniels, isteklerinin mevcut durumda 18-34 yaş aralığında bulunan Youtube Red izleyici kitlesini daha da genişleterek 18-49 yaş aralığına getirmek olduğunu belirtti.

Son zamanlarda orijinal içerik yayınlama konusunda ciddi bir rakbet söz konusu. AMC, Netflix ve Amazon gibi büyük firmalar orijinal yapımlarıyla adlarında bolca söz ettirdiler ve Youtube da bu yarıştan kopmadığını, Cobra Kai dizisinin telif haklarını alarak göstermiş oldu. İzleyici açısından bu tür mücadeleler tabi ki de daha kaliteli yapımlar anlamına geliyor ve şimdiden herkese iyi seyirler:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir