Joker Orijin Filmi Martin Scorsese’e Emanet

Warner Bros, DC filmleri için net bir vizyonu hiç olmadı ve şu anda stüdyonun aklında yeni bir fikir var; bu karmaşık film evrenine,  yapımcılığını Martin Scorsese’in üstleneceği “Joker Orijin Hikayeli” bir film eklemek. Deadline, henüz ilk aşamalarında olan projenin yönetmenliğini Todd Phillips’in (The Hangover) ve senaryosunu The Fighter’ın senaryo yazarı Scott Silver‘ın üstleneceğini belirtiliyor. Söylentilere göre, bu film Warner Bros’a ait yeni bir markanın parçası olacak ve çeşitli DC karakterlerinin orijin hikayelerine odaklanacak.

Ayrıca projede David Ayer‘in Suicide Squad filminde rol alan Jared Leto yer almayacak. Yeni Joker filmi, 1980’lerin başlarında geçen “kanlı bir suç filmi” olarak tanımlanıyor. Scorsese‘ın filme etkisinin estetik ve üslup yönünden olacağını söyleyebiliriz; Taksi Şöförü ve The King of Comedy filmlerinden bir çok referans filmde bulunabilir – bu da filmin Ayer’in filmlerine tam bir tezat oluşturacağını gösteriyor.

Warner Bros. ve DC‘nin tutarlı bir sinematik evren yaratmada yaşadığı sorunlar göz önüne alındığında, çıkan haberler, stüdyonun Marvel gibi devam filmleri çekme stratejisini tamamen terketmiş olabileceğinin bir işareti olarak okunabilir. DC filmleri gerçekten bir karmaşaya döndü ve her filmin ayrı bir tarzı var; Zack Snyder’ın Man of Steel ve Batman – Süpermen Adelet’in Şafağı olabildiğine karanlıkken, Suicide Squad utanç verici bir komiklikte. Patty Jenkins’in Wonder Woman‘ı bu yapımlar içinde gerçekten kendi başına ayakta durabilen tek film, ancak iki Justice League filmi ve halihazırda devam etmekte olan çeşitli devam filmlerinden dolayı, Warner Bros, mevcut stratejisini tutarlı bir açıda belirlemek zorunda kalacaktır.

Joker filminin altına yer alması planlanan yeni markanın, büyük bir stratejinin ilk adımı olacak. Stüdyo stratejisini, DC karakterlerine dayanan ilginç ve film yapımcılarını çekebilecek hikayeleri, en azından Marvel gibi hikayeler arası tutarlılıkla ve düzgün bir devamlılıkla, anlatmak olarak belirtiyor. Proje hayata geçerse Scorsese yapımcılığındaki Joker filmi, Christopher Nolan‘ın The Dark Knight’ından sonra ki en prestijli DC filmi olurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir