iPhone X, 2018’e Kadar Satın Almak Çok Zor Olabilir

Apple‘ın yeni çerçevesiz ve OLED ekranlı iPhone X‘i almak için 1.000 Dolar veya Türk Lirasıyla (henüz belli değil) yaklaşık 6.100 tl ödemeye niyetli iseniz, muhtemelen biraz beklemek zorunda kalabilirsiniz. bugün MacRumors’a çıkan bir habere göre, teknik analist Ming-Chi Kuo KGI Securities de bir notta, Apple’ın şimdiye kadarki en pahalı akıllı telefonu için muhtemelen Apple’ın tedarik edebileceğinden daha fazla talep üreteceğini belirtti. Bu nedenle, ön siparişlerin önümüzdeki ay başladığında cihazın sınırlı sayıda çıkacağını ve uzun sevkıyat sürelerinin oluşmasının çok yüksek ihtimal olduğunu düşünüyor.

Kuo, “Uçtan uca ekran tasarımının ve yüz tanıma özelliklerinin iPhone X için yedek talebi sürdüreceğine inanıyorum” dedi. Ancak, “arz kısıtlamaları yüzünden” 2018 yılına kadar arzı karşılayacak olası bir talebin olmadığını belirtti. Kuo, Apple’ın mali yıl sonuna kadar 40 milyon iPhone X ve 2018’de 90 milyon kadarını satacağını öngördüğünü açıkladı.

Kuo’nun notunda aynı zamanda, Apple’ın iPhone X ön siparişini ve teslimat tarihini Ekim sonuna itmesinin amacının iPhone 8 ve iPhone 8 Plus satışlarının daha erken tarihte olmasıyla iPhone X’e olan yoğun talebi engellemek olduğunu belirtiyor. Kuo, iPhone X‘in “bir süre için ciddi tedarik sıkıntısı” yaşamasının muhtemel olduğunu ve iPhone X için daha sağlam bir tedarik zinciri oluşturana kadar Apple’ın sevkıyat tarihini uzatabileceğini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir