Iphone 8’in Kablosuz Şarjla Geleceği Netleşiyor

Yeni Iphone’ların çıkış tarihi yaklaştıkça üretim hattından yeni görseller sızmaya devam ediyor ve bu seferki Iphone 8’in değil kablosuz şarj padinin.

Apple uzmanı olan John Gruber, iPhone 8’in kablosuz şarj cihazı ile çalışabileceğini, ancak çalışabilmesi için ek bir aksesuara ihtiyaç duyabileceğini söyledi.

Çin’de sosyal medya üzerinden sızdırılan resimler, Apple’ın önümüzdeki ay tanıtılması beklenen iPhone 8‘in kablosuz şarj cihazı üzerinde çalışıldığını doğruluyor. Görüntülerdeki şarj padlerinin iPhone 8 için tasarlanmış olması muhtemel, ancak telefondan ayrı olarak satılabilir. Şarj padlerinin iPhone 7s ve 7s Plus’la da çalışması bekleniyor.

Rakip Android akıllı telefonlar, Samsung Galaxy S8 gibi, kablosuz şarj özelliğine yıllardır sahipti. Apple ise tüm yeni teknolojileri bir arada sunmadığı biliniyor ve IPhone 8, kullanıcıların cihazı indüktif bir yüzeye yerleştirerek kablo takmadan şarj etmelerine olanak tanıyan ilk Apple telefonu olabilir.

Maclynours’a göre kablosuz şarj pedlerinin görüntüleri Çinli sosyal medya platformu Weibo’da göründü. Resimlerin gerçek olup olmadığı henüz kesin değil. Bununla birlikte, iPhone 8 ile ilgili çok sayıda rapor, kablosuz şarjın telefonda olacağı yönünde.

Bu yılın başlarında Apple tedarik zinciri şirketi Wistron’un CEO‘su Robert Hwang, iPhone 8’in kablosuz şarj ve su geçirmezlikle geleceğini açıkladı;

“Su geçirmezlik ve kablosuz şarj gibi yeni özellikler artık farklı testler gerektiriyor ve suya dayanıklılık için gereken işlemler ise montaj işlemini biraz değiştirecek” dedi.

Apple daha önce, Wi-Fi sinyallerini kullanarak akıllı telefonları şarj etmek için patent başvurusunda bulunmuştu. Ancak şirket, iPhone 8 için sinyal yönteminden ziyade endüktif teknolojiyi tercih edecek gibi görünüyor.

Yeni Iphone’ların önümüzdeki Eylül ayının başlarında ve muhtemelen 5 veya 6’sında tanıtılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir