Instagram’da Canlı Yayına Kişi Ekleme Özelliği Geliyor

Instagram aylar önce gelen canlı yayın yapma özelliğine yakında katılımcı ekleme seçeneğini de ekleyecek. Popüler fotoğraf paylaşım ağı böylece kullanıcılarına kişisel talk showlarını sunma imkanı sağlayacak.

Bugün duyurulan özellik, canlı yayın sırasında ekranın sağ altındaki yeni bir ikona tıklayarak, canlı yayına davet edilmek istenen kişileri işaretledikten sonra “Ekle” butonuna basılarak kullanılabilecek. Canlı yayını izleyen herhangi bir kişi canlı yayına davet edilebilecek. Davet kabul edildiğinde ise canlı yayın ekranı 2’ye bölünecek. Canlı yayını başlatan kişi ekranın üst kısmında görünürken davet edilen kişi ise ekranın alt tarafında görünecek.

Canlı yayın bittiğinde ise isteğe göre 24 saatliğine Instagram hikayelerinde görüntülenmeye devam edebilir veya tamamen silinebilir.

Instagram bu özellikle birlikte sıradan diyalogların bile umumi bir hal alabileceğini belirtiyor. Bu özellik sayesinde birlikte ödev yapmak bile herkese açık bir Instagram talk showu yapmaya yeterli sebep olabilir.

Özellik, sadece sınırlı sayıda kullanıcısı işin şu anda test aşamasında. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde ise dünya genelinde kullanıma sunulacak.

Kaynak: cnet.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir