Google Pixel 2, 5 Ekimde Tanıtılıyor; Beklentiler

Geçen yıl Google, kendisinin tasarlayıp sattığı ilk akıllı telefon olan Pixel’i piyasaya sürdü ve Android için en iyi akıllı telefon listesinde yerini aldı. Bir yıl sonra şirket gelecek nesil akıllı telefon olan Pixel 2‘yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Google, bu girişimiyle Android bir telefondaki en yüksek beklentileri belirlemeyi amaçlıyor. Teaser videosu, Android telefonlarda şikayet konusu olan kötü fotoğraf çekimi, depolama, pil ömrü, yazılım güncellemeleri ve daha fazlası benzer sorunları çözebileceğini iddia ediyor.

Droid Yaşamı ve Android Authority gibi sitelerden gelen bir dizi sızıntı, Google’ın yeni Google Home cihazları, yeni bir high-end Chromebook ve yeni Daydream VR başlıkları ile donanım mevcudiyetini büyük ölçüde genişleteceği iddiasında.

Birlikte ele alındığında Google’ın etkinliği, şirketin en büyük donanım yeniliklerinden biri olacak gibi görünüyor. Beklenenler:

YENİ PiXEL’LER

Google‘ın etkinlik sırasında duyuracağı birkaç donanım ürünü olacak gibi gözükse de, en büyük beklenti kesinlikle yeni Google Pixel telefonlar olacak. Google’ın mevcut serisinde başarılı olması için iki yeni telefon tanıtması bekleniyor: Pixel 2 ve daha büyük bir Pixel 2 XL.

Pixel 2 XL‘ın daha büyük bir yükseltme alacağı söylentileri var. Büyük telefonun, Samsung Galaxy S8‘i anımsatan dar çerçeveli yeni bir ekran tasarımı sahip olacağı düşünülüyor; Pixel 2 ise orijinaline benzer bir tasarımda sunulacak.

Android Authority, yeni cihazların bazı yeni özelliklere sahip olduğunu iddia ediyor ve bu cihazların büyük bir geliştirme sonrasında tasarlandığı düşünülüyor. Yeni özelliklere bakıldığında, her iki telefonun da benzer bir “sıkıştır” tasarımı olan HTC U11’e ve kameralar için optik görüntü sabitleme özelliğine sahip olduğu söyleniyor. Yeni telefonların IP67 su direnci için sertifikalanması bekleniyor ve bu da Apple’ın yeni iPhone’larıyla eşit seviyeyede olacağı anlamına geliyor (Samsung’un sunduğu IP68 seviyesinde olmasa bile).

Google’ın kulaklık jakını sadece USB-C’yi kullanmanın yanısıra stereo hoparlörleri eklemek için çıkardığı konusunda çelişkili bir rapor da var, ancak ikisinin de olup olmayacağı cihazlar tanıtıldığında göreceğiz.

GOOGLE HOME KÜÇÜLÜYOR ( VE BÜYÜYOR? )

Tıpkı Amazon gibi – Echo hattını çeşitli yeni üretim değişikliklerini içerecek şekilde elden geçirdi – Google, etkinlikte en az bir yeni HOME modeli tanıtması bekleniyor. Google Home Mini adı verilen Google Home‘ın minyatür bir versiyonu, daha önce Eylül ayında Droid Life’da sızdırılmıştı. Google Yardımcı tarafından sağlanan özelliklerin büyük HOME cihazı ile aynı şekilde sunacağı; ancak Amazon Echo Dot’a karşı avantaj sağlaması içinde boyutu küçültülüp 50 dolarlık bir fiyat etiketiyle sunulması bekleniyor.

Ayrıca 9to5Google’a göre daha “üstün” bir tasarıma ve stereo sese sahip daha büyük bir “Google HOME MAX” söylentileri var, ancak bununla ilgili bilgiler çok daha az.

ÜST DÜZEY CHROMBOOK’lar GERİ DÖNDÜ

Beklenen bir diğer ürün ise, Google’ın orijinal Chromebook Pixel‘in halefini olması beklenen Google Pixelbook adlı üst düzey bir yeni Chromebook.

Chromebook Pixel gibi, Pixelbook‘un da Chromebook pazarının en üst düzeyinde, 1,199 $ dan başlayarak, Apple Kalem benzeri ayrı bir kalem aksesuarıyla ekstra 99 $ dan satması bekleniyor.

DAYDREAM VR GÜNCELLEMELERİ

Sızan diğer bir ürün de (Droid Life’dan), kömür, sis ve mercan olmak üzere üç renkte olması beklenen yeni bir Daydream VR Başlık seti ve fiyatı 79 $ olan şu anki başlık setine kıyasla daha pahalı olacak; 99 $.

Başlık setlerinin var olduğu gerçeğinin ötesinde, yeni modelin orijinal modele kıyasla faydalarının ne olacağı konusunda hala çok fazla bilgi mevcut değil.

SÜRPRİZLER?

Zaten çok sayıda sızıntı olmamasına rağmen, internete henüz düşmemiş bazı sürprizlerin olması her zaman mümkün. Ve şunu unutmayın: Google ilk önce bir yazılım şirketi, yani Pixel 2’nin veya Pixelbook’un neye benzediğini bildiğimizi düşündüğümüz halde, yazılım tarafında var olan bulmacanın her zaman daha ilginç parçaları olacağı kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir