Ex Machina Yönetmeni Alex Garland’ın Bir Sonraki Filmi ” Annihilation “

Paramount, Ex Machina senaristi ve yönetmeni Alex Garland’ın bir sonraki filmi Annihilation : 23 Şubat 2018’de yayınlanacağını açıkladı.

Annihilation , Jeff VanderMeer’in 2014 çıkışlı romanından uyarlamada, filmin yıldızı Natalie Portman kocasının (Oscar IsaacEx Machina ve The Force Awakens ın yıldızı ) bir yıl boyunca kayıp olduğu ve sonra eve döndüğü X bölgesi olarak adlandırılan esrarengiz yere yapılan keşif yolculuğuda bir biyolojisti canlandırıyor. Filmde ayrıca Jennifer Jason Leigh ( The Hateful Eight ), Gina Rodriguez ( Virgin Jane ) ve Tessa Thompson ( Creed: Efsanenin Doğuşu) gibi ünlü oyuncularda yer alıyor.

Alex Garland, 28 Days Later , Sunshine , Dredd ve Never Let Me Go gibi filmlerde senaryo yazarlığı ile tanınıyor , ancak teknolojiyle ilgili endişelerimiz içeren psikolojik gerilim filmi olan ” Ex Machina ”  ile önemli bir sıçrama yapmıştı . İkinci filmi, VanderMeer’in romanı doğanın esrarına karşı insanlığın tedirginliğini araştırdığı için , ilk filminden daha fazla insanı ürpertecek gibi görünüyor.

Romanda, güney sahillerinin büyük bir kısmı muhtemelen uzaylı kökenli gizemli bir bariyerle aniden izole ediliyor. Bir grup bilim adamı bölgeye girer ve onları kuşatıp değiştirmeye çalışan bozulmamış ama garip bir dünya keşfederler. Serinin ilk kitabı olan Annihilation’ ı , Authority ve Acceptance adlı iki roman takip ediyor, ancak Alex Garland’ın bunları da uyarlayıp uyarlamayacağı belli değil.

Büyük olasılıkla VanderMeer’in daha bir çok çalışmasını büyük ekranda göreceğiz: Paramount , geçen yıl biyoteknoloji romanı Borne’yi opsiyonel olarak seçtiğini belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir