Bitcoin 4.000 Doları Geçti!

Bitcoin kısa bir inişten sonra yükselmeye devam etti ve 4bin doları geçti.

Yaklaşık iki haftadır sorunlar yaşayan Bitcoin, kullanıcılarını biraz korkutsada kısa sürede eski haline dönmeyi başardı. Daha geçen hafta 3bin doların üzerine çıkarak kendi rekorunu kıran BTC, şu anda 4.100,00 dolar civarında işlem görmekte.

Bilcoin’in kısa sürede kendini toparlayıp yükselişe geçmesinde SegWit yazılımına geçişinin de etkisi oldu. SegWit’e geçişten itibaren BTC yaklaşık %30 değer kazandı.

Yaklaşık 1 yıl önce tasarlanmaya başlanan SegWit’in işlem kapasitesini artıracak bir çözüm olması düşünülüyordu. Bu sürede herhangi bir bölünmenin gerçekleşmemesi amaçlıyordu ama 1 Ağustos’ta bir bölünme yaşandı ve yeni bir kripto para olan fakat pek rağbet görmeyen Bitcoin Cash doğdu.

Dünyanın önde gelen yatırım şirketlerinden olan Goldman Sachs’ın teknik strateji başkanı Sheba Jafari, Temmuz sonunda Bitcoin’in 3.691 dolara ulaşmasını beklediklerini söylemiş, fakat bundan önce büyük bir düşüş beklediğini de belirtmişti.

Bitcoin

Harvard akademisyeni ve aynı zamanda bitcoin yatırımcısı olan Dennis Porto, BTC teknolojisinin fiyat olarak Moore Yasası’nı izlediğini, 2021 yılına kadar 10.000 dolara ulaşmasını beklediğini söyledi. Ayrıca “internet hızına yatırım yapmak zordur fakat bitcoine yatırım yapmak oldukça kolaydır” diyen Porto, Bitcoin’in yatırımcılar için eşsiz bir fırsat olduğunuda sözlerine ekledi.

Wall Street ise Bitcoin için “yılın en iyi performans gösteren yatırımı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir