Asus, Windows Karma Gerçeklik Başlığını Duyurdu

Asus, Windows Karma Gerçeklik Başlığını bu hafta IFA‘da resmen duyurdu. Dizüstü bilgisayar üreticilerinin son aylarda çıkardığı birçok Karma Gerçeklik Başlığı mevcut fakat Asus’un dizaynı gerçekten eşsiz bir tasarıma sahip. Asus’un başlığı ön panelinde 3D desen ve sensörsüz olarak çalışabilen altı açılı serbest hareket takip sistemi ile geliyor.

 

Microsoft ilk çabalarını “Karma Gerçeklik” olarak markalamış olsa da sensörsüz hareket takibi, Microsoft’un sanal gerçeklik başlığının önemli bir parçası haline geldi. Oculus Rift veya HTC’nin Vive başlıklarının sunduğu benzer VR deneyimlerinin çoğunu aynı zamanda Microsoft’un Windows Karma Gerçeklik platformu da sunuyor ve SteamVR ile VR içerik desteği de bu platforma sunulan özellikler arasında. Ağırlık olarak Asus’un başlığı en hafif modellerden biri, 450 gr’dan daha hafif. Ayrıca 3K çözünürlüğe sahip.

Asus, Windows Karma Gerçeklik Başlığını bu yılın sonlarına doğru kullanıma sunmayı planlıyor ve 449 Euro fiyatla satacak. TL’ye çevrildiğinde 1900 tl civarında bir fiyata denk geliyor, tabi ki Türkiye fiyatı ürün resmi olarak ülkemizde satışa çıktığında öğreneceğiz. Ayrıca Asus’un kendi denetleyicilerini bir paket olarak sunup sunmayacağı belli değil. Windows Karma Gerçeklik platformuna genel olarak baktığımızda, son çıkan VR oyunlardan en iyi gerçeklik deneyimini yaşamak için hareket denetleyicilerine ihtiyacımız olacak gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir