Artık Resmileşti: Android 8.0 ” Oreo “

Google’ın ünlü trollemeleri yüzünden, yeni Android sürümünün adını önceden tahmin etmek çok zor. “Key Lime Pie” ve “Milkshake”‘i hatırlıyorsunuzdur? Bu sefer farklı bir durum yaşandı ve herkesin ilk tahmini doğru çıktı. Google, Nabisco tarafından üretilen çerezlerden sonra Android 8.0’ı “Oreo” olarak adlandırdığını açıkladı.

Çoğu Android adı, Marshmallow ve Nugat gibi genel bir isimlendirmeydi. Bununla birlikte, Google’ın bir şirketle marka bağlantısı kurması ilk değil. Hatırlarsanız, KitKat ismini kullanarak, 2013’te sürpriz bir duyuru yapmıştı. Google ile Nestle / Hershey arasındaki anlaşmayla, bazı sınırlı sayıda Kitkat şeker çubukları da piyasa çıkmıştı. Android-Oreo temalı benzer ambalajlı ürünlerin olup olmayacağı belli değil, ancak Google’ın Oreo ticari markasını kullanmasına izin veren maddelerin anlaşmada olması muhtemel.

Sonuçta, Oreo’daki özellikler hakkında söylenecek yeni bir şey yok. Şimdilik bilinenler, uygulamalar için otomatik yükleme, daha hızlı önyükleme süreleri, resim içinde resim desteği ve yeni emojiler olduğunu söyleyebiliriz. Oreo bugün itibariyle yazılım geliştiriciler için yayınlandı. Google, Pixels ve yeni Nexus cihazları için güncelleştirmelerin son test aşamasında olduğu bildiriyor ve yeni işletim sistemi “Oreo”‘nun çok yakında bu cihazlarda olmasını bekleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir