Apple Resmi Instagram Sayfasını Açtı

Artık Apple’ın resmi olarak Instagram sayfası var. Instagram hesabında şimdilik iPhone kullanıcılarının dizi dizi çekilmiş resimleri bulunuyor. @apple tagıyla hesap dün aktif oldu. Apple bu hamlesini “iPhone sahiplerinin kamerasından dünyaya bakmak” olarak nitelendiriyor.

Insatagramda bulunan her bir albüm, fotoğrafçının çalışmalarının yer aldığı bir video slayttan oluşuyor, ayrıca video içerisinde fotoğrafçının resimlerinin ana konusu hakkında konuşmasında mevcut. Apple, diğer Instagram kullanıcılarının da “#ShotoniPhone” etiketiyle bu etkinliğe katılmasını istiyor.

Apple aslında halihazırda birden fazla instagram hesabını da yönetiyor; Apple Music, iTunes, Beats 1, iBooks, Carpool Karaoke ve hatta Planet of the Apps. Şirket uzun süredir iPhone’la çekilen fotoğrafları ön plana çıkarak bunu reklam stratejilerinde önemli bir konuma getirseler de, hiç bir sosyal ağda iPhone Fotoğrafcılığı için hesapları yoktu. iPhone Fotoğrafları vurgusu “iPhona’la Çekildi” sloganıyla dünyanın her yerinde, Newyork City de dahil olmak üzere, bilbordlarda yapıldı. Aslında Instagram, Apple için iPhone Fotoğraflarını ön plana çıkarmak için en mantıklı yer, çünkü tüm akıllı telefon sahiplerinin en çok kulladığı resim paylaşım programı.

Apple’ın bu kadar beklemesinin nedeni Instagram’ın sahibi Facebook ile olan anlaşmazlığı olabilir. 2012 de şirketin pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Phil Schiller, instagramın Andorid üzerinde yayınlanmasının ardından instagram hesabını silmişti. O zamanlar Schiller hesabını silmesinin Androidle alakası olmadığını platformun gereğinden fazla büyüdüğünü söylese de, 2011 de Apple instagram’ı yılın uygulaması seçmişti. Belkide Schiller haklıdır, şu an instagramın aylık 700 milyon aktif kullanıcısı var. Uygulama büyük olabilir fakat telefon kamerasının ne kadar iyi olduğunu göstermenin de en iyi yolu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir