Apple, Iphone X Tanıtım Günü

Apple, herkesin heyecanla beklediği yeni Iphone’nu tanıtacağı gün geldi, ve tabi ki diğer yeni güncellenmiş ürünleriyle beraber. Etkinlik her ne kadar heyecanla beklense de tanıtımda ortaya çıkan ürünler daha öncesinde teknoloji çevresinde konuşulan ve bir çok habere konu olan dedikoduların doğru olmasıyla sürpriz özelliğini kaybetti desek, çok da yanlış olmaz.

Tanıtımı Apple’ın CEO’su Tim Cook, Apple’ın kurucusu ve efsane Iphone ve diğer bir çok ürünün mimarının adının verildiği Steve Job’s Theather‘da gerçekleştirdi. Etkinlik 12 Eylül ve Türkiye saati ile 20:00 de başladı.

Tanıtılan ilk ürün Apple Wacht Series 3 oldu. Bir önceki nesille tamamen aynı tasarıma sahip olan üründe, ön plana çıkan ilk özellik sim kart takılarak hücresel ağa bağlanarak veri bağlantısı olacak. Ayrıca Iphone ile aynı telefon numarasını taşıyacağı belirtiliyor. Bu özellik sayesinde saat telefondan bağımsız bir şekilde kullanıcıya hareket imkanı sağlayabilecek. Airpods da dinlenen bir müzik telefonu kullanmadan Apple Wacht üzerinden değiştirilebilecek. Apple Wacht dış kısmında olmasa da iç kısmında önemli değişiklikler barındırıyor. Yeni yonga Apple W2 sayesinde yüzde 85 daha iyi Wi-Fi bağlantısı ve yüzde 50 güç tasarrufu da sağlayacağı belirtiliyor. Bluetooth 5 bağlantı desteğide yenilikler arasında. İşlemcide yüzde 70 daha hızlı çalıştığı belirtilen yeni çift çekirdekli bir işlemciyle güç kazanıyor. Bunların yanı sıra Apple spor yapanların daha çok sevindirecek yeni bir sensörü de ekledi: altimetre. Bu sayede kullanıcılar bulundukları yüksekliği ölçebilecekler. Apple her zaman olduğu gibi yeni saatle beraber yeni saat kayışlarını da tanıttı. Nike ve Hermes marka kayışlar bunlar arasında ön planda olanlar.

Amerika satış fiyatları ; Apple Watch Series 3 (GPS + Hücresel) 399 dolar. Apple Watch Series 3 ise 329 dolar. Ön siparişler 15 Eylül, satışlar ise 22 Eylül’de başlayacak. Türkiye çıkış tarihi ve fiyatları henüz belli değil.

APPLE TV 4K

İkinci olarak tanıtılan ürün Apple TV 4K oldu. bir önceki nesle göre görüntüleme teknolojisinde bir adım daha ileri giderek, hem 4K Ultra HD hemde HDR (Yüksek Dinamik Aralığı) desteğini sunuyor. HDR’da Apple geniş kabul gören HDR10 ve Dolby Vision HDR desteği de yeni Apple TV 4K bulunuyor. Apple TV 4K nın içinde de büyük bir değişiklik mevcut; iPad Pro da bulunan Apple A10X Fusion işlemci bu cihaza güç verecek.

 

Amerika satış fiyatları ; 32 GB Apple TV 4K 179 dolar ve 64 GB Apple TV 4K ise 199 dolardan satılacak. 15 Eylül’de yurt dışında ön siparişe açılacak ve 22 Eylül’den itibaren de satışı yapılacak. Türkiye çıkış tarihi ve fiyatları henüz belli değil.

Diğer ürünlere Iphone 8 ve Iphone X başlıklı haberimizden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir