Apple Iphone 8 Çıkış Tarihi & Steve Jobs Salonu

Apple‘ın yeni ürünlerinin tanıtılacağı, beklenen büyük etkinlik tarihi açıklandı; 12 Eylül Salı (Türkiye saati ile 20:00’da) . Daha önceki haberimizde de belirttiğimiz gibi 12 Eylül tarihi tahmin edilen bir vakitti. Ne var ki Apple‘ın göndermiş olduğu davetiye çok fazla detay içermiyor desek az demiş oluruz, aslında hiç detay içermiyor ;(.

Apple bu sefer sade bir logo ve altında ufak harflerle “Let’s meet at our place.”, türkçesi “bizim mekanda buluşalım” diyebiliriz. Sadece bu yazıdan yola çıkarak, etkinliğin inşası büyük bir hızla devam ederken çoğu bölümü açılan Apple’ın devasa ana merkezi olan Apple Park yerleşkesinde yapılacağını söyleyebiliriz. Şuan yerleşke içerisinde Apple’ın kurucusu ” Steve Jobs Theatre “ adı verilen bir etkinlik salonu bulunuyor. Büyük etkinliğin bu salonda yapılacağı kesin gibi.

Apple, 12 Eylüldeki etkinlikte, haziranda kamuoyuna tanıtılan ve halen beta sürecinde olan B ve macOS High Sierra‘nın hem tekrar tanıtılması hemde yüklemeye açılması bekleniyor. En büyük duyuru tabi ki Apple’ın 10. yılına özel olarak tanıtılması beklenen Iphone 8. Bunun yanı sıra Iphone 7S ve 7S Plus‘da tanıtılması beklenenler arasında. Apple Watch‘un 3. serisi ve 4K Apple Tv de yıl içerisinde teknoloji dünyasında çokça dedikodusu yapılan çıkması muhtemel yeni ürünler. Bu tahminlerden hangilerinin doğru olduğunu çok yakında öğreneceğiz. Iphone 8 hakkında daha fazla detaya bu haberimizden ulaşabilirsiniz.


Tanıtımın yapılacağı, Apple Park‘ın Steve Jobs Tiyatrosu‘nun şimdiye dek yalnızca bilgisayarda hazırlanmış görüntülerini ve havadan çekilen videolarını görebilmiştik, ancak Mac Magazine sayesinde, tiyatro salonunun yapım aşamasındaki bazı görüntüleri internete düştü.

 

Ana kampüse tepede bakan 1.000 kişilik salon, Apple Park’ın ana halkasının dışında yer alıyor. Çoğunlukla yer altında inşası devam ettiği için, salonun içi bir gizem olarak kalmıştı. Ancak, bu hazırlık görüntüleri, Apple‘ın 12 Eylül iPhone 8 etkinliğinin yapılacağı salonunun genel yapısı hakkında bazı ipuçları veriyor. Salon, eski tanıtımların yapıldığı düz biz oturak dizilimi yerlere göre daha görkemli ve tam bir tiyatro salonu şeklinde; ahşap yapılar ve arkaya doğru yükselen koltuklar. Her şeyin plastiklerle kapalı ve geçici iskelelerle dolu olmasından dolayı, tanıtılacak ürünler hakkında fikir yürütmek zor.

Steve Jobs tarafından hayali kurulan Apple Park‘ın tamamı, çoğu yeşil alana ayrılmış 2.8 milyon metrekare alandan oluşuyor. Kampüs açıldığında, çalışma alanları gibi diğer şeylerin yanı sıra Ar-Ge tesisi, Apple mağazaları, iki kilometre uzunluğundaki koşu ve yürüyüş yollarına sahip olacak ve dünyanın en büyük güneş enerjisi yapılarından birine sahip olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir