Andy Rubin’nin Essential Telefonu Çok Yakında Piyasada

Android’in kurucusu olarak bilinen Andy Rubin, Essential adlı ilk akıllı telefonunu çıkartacağını açıkladığında , herkes heyecanlanmıştı. Ancak, şirket üretimde yaşadığı sıkıntılardan sonra sevkıyat tarihlerini kaçırdıkça heyecan hızla yok oldu. Sonunda, telefonun piyasa çıkışı hakkında kesin bilgiler geldi ve beklediğimizden çok daha erken.

Geçtiğimiz hafta Essential firması bir açıklama yaparak, bir hafta içinde piyasaya çıkış tarihi hakkında bilgi verileceğini duyurmuştu. Ve bir hafta geçti. 9to5Google’ın haberine göre, önceden kayıt yaptırmış olan müşterilere, “Telefonun önümüzdeki 7 gün içerisinde sevkıyata hazırlanacak” bilgisi bir maille iletiliyor. Ayrıca mailde, Essential 360 Camera modülünün sevkıyat tarihinin daha sonra bildirileceği söyleniyor. Bu da halen üretimde sıkıntı yaşandığını gösteriyor.

Nihayetinde Essential’ın uzun bir bekleyişten sonra net bir sevkiyat tarihi açıklanması sevindirici bir haber. Renk seçeneği şimdilik sadece  “Black Moon – Ay Siyahı”  bulunuyor ve “Pure White – Saf Beyaz” renginin ise bir sonraki hafta sevk edileceği söyleniyor.

Essential’ın, 21 Ağustos’ta New York’ta ve 25 Kasım’da Los Angeles’ta “ilk bakış” adlı etkinliklerle tanıtımı yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir