70’lerin Sarı Volkswagen Miniotobüsü Geri Döndü!

70’lerde hem yeşilçamda hemde Hollywood filmlerimde çokça gördüğümüz ve o döneme damgasını vuran Sarı Volkwagen Miniotobüsü Elektrikli ve Otonom Sürüşle geri dönüyor. VW, 2022’de satışa başlamayı umduğu “I.D. Buzz” konsept otobüsünün bir versiyonunu üreteceğini açıkladı.

Detroit Auto Show’da bu yılın başlarında gösterimi yapılan araç, Volkswagen’in 1950-1980 yılları arasında sattığı ikonik araca bir saygı duruşu niteliğinde. Elektrikli araca güç verecek bataryalar zeminin altına yerleştirilmesinden dolayı üretim versiyonunun küt yüzlü orijinalinden biraz farklı olması bekleniyor.  “ID Buzz” (VW, aracın adını henüz belirlemedi), bir sürü yolcu alanı isteyen alıcıların yanı sıra, orijinal, arkadan motorlu, benzinli nostaljik miniotubüse ilgi duyanların da ilgisini çekecektir.

Volkswagen, orijinal miniotobüs gibi “I.D. Buzz” ‘ı da kargo kamyonu versiyonunu da sunulacak ve emisyon düzenlemelerinden dolayı içten yanmalı motor kullanımın daha pahalı olduğu şehirlerde pazarlamayı planlıyor.

Volkswagen, “I.D. Buzz” versiyonunu I.D. markası altında daha geleneksel olarak tüm VW elektrikli araçlar olarak toplamayı istiyor. Yeni miniotobüsün, bu etiket altında tanıtılan elektrifikasyon ve otonom sürüş özelliklerinden faydalanması bekleniyor.

Volkswagen, dizel emisyon skandalından sonra kaybettiği tüketici güvenini, belki ikonik miniotobüs’ün otonom ve elektrikli olarak geri dönüşü sayesinde geri kazanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir