300 Metre Yükseklikten Düştü ve Hala Çalışıyor!

İddiaya göre Samsung Galaxy S5 planör tipi uçaktan düşerek birilerinin bahçesinde yolculuğunu tamamlıyor ve mucizevi şekilde sağ salim kurtuluyor. Üstelik bütün bu olanları videoya alıyor ve sahibi Blake Henderson’a da geri ulaşıyor.

Telefon sahibinin yeğeni Robert Ryan’ın Youtube’a yüklediği 11 dakikalık videonun ilk birkaç saniyesinde, Henderson bir planörün açık camından manzarayı net bir şekilde kayda alıyor. Ardından gökyüzünün mavisiyle manzara birbirine karışıyor ve bu görüntüyle birlikte rüzgarın da sesiyle telefonun 1000 feet yani yaklaşık 305 metre yükseklikten aşağı düştüğü görülüyor. Tüm bunlar videonun ilk 1 dakikasında gerçekleşiyor.

Videonun devamındaysa telefon bir bahçeye sert bir iniş yapıyor ve rüzgarla sallanan çimlerin arasında duruyor. Arka fondaysa Kentucky aksanıyla konuşan adamların sohbet ettiği duyuluyor. 7. dakikadan sonra bir adam paldır küldür yürümesiyle kadraja giriyor ve sonunda telefonu farkediyor.

Kamera hala çimleri görüntülerken adam yanındakine “Hey, senin telefonun” diyor, diğeriyse “Hangi cehennemden düştü böyle?” diyerek telefonun kendisine ait olmadığını, telefonunun cebinde olduğunu belirtiyor. İlk konuşan adam telefonun kayıt aldığını farkettiği halde kaydı durdurmuyor.

İşte o video:

 

Açıkça görülüyor ki böylesine bir yükseklikten düşmek Galaxy S5’in görüntü ve ses kaydı fonksiyonlarına zarar vermiyor.

Bu video özenle hazırlanmış bir Samsung reklamı da olabilirdi.

Kaynak: The Verge

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir